Fatma-Sahin

BAŞKANIN MESAJI

Dokunduğu her şeyi güzelleştiren “kadın eli”nin değdiği alan arttıkça, ülkemiz ve dünyanın daha yaşanabilir bir hale geleceğine tüm kalbimle inanıyorum. Ülkemiz nüfusunun yaklaşık yarısı kadınlardan oluşmaktadır. Ekonomik ve toplumsal kalkınma yolunda bu oranı görmezden gelmek mümkün değildir.

Kadınlarımız ülkemiz ekonomisi ve tüm diğer alanlara katkıda bulunmadıkça kalkınma yolunda tam bir başarı sağlamak çok da mümkün olmayacaktır.  Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak hepimizin ortak sorumluluğudur.

Ülkemizde kadınların sosyal hayatın her alanında eşit koşullarda yer almalarına yönelik kararlılığın giderek artmasından büyük mutluluk duyuyorum. Çünkü kadınlarımız çok cesur ve girişimciler. Kendilerine küçük bir fırsat tanındığı zaman büyük başarı hikâyeleri yazabiliyorlar. Tek ihtiyacımız birlik ve beraberlik. El ele verip, birbirimize ve ülkemizin kaynaklarına güvenmemiz gerekiyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Sanayi Odası, İpekyolu Kalkınma Ajansı işbirliği ile kurduğumuz Kadın Girişimci Destek Merkezi (KAGİDEM); kadının iş dünyasında güçlenmesi sürecinde büyük önem taşıyan kadın girişimcilik ekosistemini zenginleştirmek hedefindedir. KAGİDEM; çalışan, üreten, çağımızın teknolojik yeniliklerden faydalanan kadın girişimcilerimizin cesaret bulabileceği, her konuda danışmanlık alabilecekleri, başarıya giden yolculukta asla yalnız kalmayacakları bir yol arkadaşlığı modelidir.          

Gaziantep’teki hemcinslerime güvenim tam… Gaziantep insanının doğasında var olan girişimcilik ruhunu kadın bakış açısı ile birleştiren hemşerilerimize her zaman destek olacağız. Hayallerini gerçeğe dönüştüren, üreten kadınlarımız ile daha nice başarı hikayelerine tanık olacağımızı biliyor ve birlikte başaracağız diyerek, sevgi ve selamlarımı iletiyorum.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı

Fatma Şahin